Italia, Mancini mbaron makthi Covid: Jam negativ

‘Mbarova, këtë pasdite dola negativ, kështu që cdo gjë në rregull’-Në këtë mënyrë, trajneri i kombëtares italiane, Roberto Mancini bëri të ditur se u shërua nga coronavirusi, teksa ndërhyri në prezantimin e autobiografisë së mikut të tij, Sinisa Mihajlovic. Trajneri i Të Kaltërve u detyrua që t’ia linte pankinën Evanit në 3 ndeshjet e fundit

Vazhdoni leximin →

Italia, FIGC presion mbi Mancinin për rinovimin

Për momentin gjërat në kombëtaren italiane mbeten ashtu sic jane, port e Federata Italiane e Futbollit duket se ka nisur një lloj presioni përsa i përket kontratës së trajnerit të ‘Të Kaltërve’, Roberto Mancini të cilën janë të shumtë ata në këtë institucion me në krye presidentin Gravina, duan ta rinovojnë Kontrata aktuale e Mancinit

Vazhdoni leximin →

Fitoi Covid; Italia, pa Immobile e Mancinin ndaj Polonisë

Kombëtarja italiane ashtu sikurse edhe pjesa tjetër e botës do të duhet të bëjë llogaritë me Covid-19 duke nisur që nga trajneri e deri te qendërsulmuesi. Roberto Mancini është ende pozitiv me Covid dhe nuk do të jetë në stol. Po kështu nuk është parashikuar që t’i bashkohet skuadrës as Ciro Immobile për përballjen me

Vazhdoni leximin →

Mançini e tepron, Kovidi e detyron të thërrasë “gjithë Italinë” në kombëtare!

Sesa punë po prish kjo epidemi, këtë e kemi mësuar, por çdo ditë marrim njoftime të reja. i fundit prej tyre ishte që trajneri i Italisë, Roberto Mançini thirri “gjithë Italinë” në kombëtare nga frika e problemeve që mund t’i sjellë koronavirusi. Në listën e Mançinit janë 41 lojtarë, ndërsa futbollistë të Xhenoas, Fiorentinës, Interit,

Vazhdoni leximin →

Chiellini e Bonucci, tamponë negativë; kthehen te kombëtarja italiane

Edhe juventinët Giorgio Chiellini dhe Leonardo Bonucci i bashkohen skuadrës kombëtare italiane të Roberto Mancini. Dy qendërmbrojtësit ishin bllokuar në Torino në izolimin anticovid pas dy rasteve pozitive në stafin e Juventusit dhe pasi morën lejen e Agjencisë Rajonale të Shëndetësisë së Torino shkuan në Coverciano për t’u bashkuar me skuadrën Vetë Juventusi doli me

Vazhdoni leximin →

Qeveria italiane rihap dyert për publikun: 1000 spektatorë për sportet në ambiente të hapura

‘Më në fund, duke nisur nga gjysmëfinalet dhe finalet e turneut të tenisit në Romë, në impiante do të mund të jenë 1000 shikues në të gjitha kompeticionet sportive në ambiente të  hapura dhe që do të respektojnë me rigorozitet rregullat e parashikuara përsa i përket distancimit, mbajtjen e maskave dhe prenotimin e vendeve për

Vazhdoni leximin →