Kombëtarja italiane, vizitë private te Papa Francesku

Pasi siguroi kualifikimin për në fazën finale të Euro 2020, përfaqësuesja italiane e futbollit shkoi në Vatikan për të zhvilluar një vizitë private te Papa Francesku. Të drejtuar nga presidenti I FIGC, Gabriele Gravina dhe trajneri Roberto Mancini, futbollistët dhe stafi teknik I Të Kaltërve qëndruan në këtë vizitë me Papën për rreth 40 minuta.

Vazhdoni leximin →