Dëmtimi i Iniestës, kapiteni i Barçës 6 deri 8 javë jashtë!

Nuk pësoi dëmtimin katastrofal që do ta linte deri 6 muaj jashtë futbollit, por gjithsesi, lëndimi në Valencia ishte i rëndë. Andres Iniesta do t’i mungojë Barcelonës për 6 deri në 8 javë, pasi kapiteni katalanas bëri vizitat urgjente mjekësore pas ndërhyrjes së ashpër ndaj tij në stadiumin “Mestaja”. Kjo do të thotë se numri

Vazhdoni leximin →

Radhë e gjatë për fanellën e Iniestës

Ndeshja me Spanjën, na kujtoi ndeshjen miqësore me Argjentinën, atëherë kur kapërcyem oqeanin, për të bërë një ndeshje anonime, që mbahet mend vetëm për një detaj, pasi ra bilbili u krijua radhë për t’I kërkuar fanellën Mesit. Edhe tani me Spanjën, radha ishte për Iniestën. Donin dhe politikanët që ishin në tribunë, donin edhe futbollistët

Vazhdoni leximin →