Real Madrid, duhet të bësh kujdes! Iniesta po kthehet!

Një kundërshtar shumë i rrezikshëm mund të jetë në fushë në 3 dhjetor përballë Realit të Madridit. Andres Iniesta po i jep dorën e fundit rikuperimit të tij dhe pritet që në fillim të muajit tjetër t’i përgjigjet thirrjes së trajnerit Luis Enrike për “El Klasikon” e radhës. Gazeta katalanase “Sport” njofton se ylli 32-vjeçar

Vazhdoni leximin →

Barcelona me dorën në zemër, Leo Mesi nuk firmos

Çështja e rinovimit të kontratës së Lionel Messit me Barcelonën ka pushtuar një pjesë të medias sportive spanjolle. E përditshmja madrilene “Marca” faqen e saj të parë ia ka dedikuar pikërisht sulmuesit 29-vjeçar, duke publikuar një artikull ku theksohet se Messi në muajin korrik refuzoi zgjatjen e kontratës me klubin katalanas dhe mendoi largimin prej

Vazhdoni leximin →

Dëmtimi i Iniestës, kapiteni i Barçës 6 deri 8 javë jashtë!

Nuk pësoi dëmtimin katastrofal që do ta linte deri 6 muaj jashtë futbollit, por gjithsesi, lëndimi në Valencia ishte i rëndë. Andres Iniesta do t’i mungojë Barcelonës për 6 deri në 8 javë, pasi kapiteni katalanas bëri vizitat urgjente mjekësore pas ndërhyrjes së ashpër ndaj tij në stadiumin “Mestaja”. Kjo do të thotë se numri

Vazhdoni leximin →

Radhë e gjatë për fanellën e Iniestës

Ndeshja me Spanjën, na kujtoi ndeshjen miqësore me Argjentinën, atëherë kur kapërcyem oqeanin, për të bërë një ndeshje anonime, që mbahet mend vetëm për një detaj, pasi ra bilbili u krijua radhë për t’I kërkuar fanellën Mesit. Edhe tani me Spanjën, radha ishte për Iniestën. Donin dhe politikanët që ishin në tribunë, donin edhe futbollistët

Vazhdoni leximin →