Ibrahimovic-Pescara; vijon beteja në rrjetet sociale

Gjithcka nisi nga një postim me tone shakaje në Tëitter;’Ëelcome Ibrahimovic’ që ‘zyrtarizonte’ kalimin e suedezit te Pescara vetëm pak kohë pasi Ibrahimovic kishte deklaruar se do të largohej nga Major League Soccer. Por kur kalimi I tij te Milani nga Galaxy u krye, Pescara doli me një tjetër postim ku shkruante: ‘Faleminderit për gjithcka

Vazhdoni leximin →

Influenceri Zlatan; Boateng pranon #Ibrachallenge

Zlatan Ibrahimovic u kthye në Serinë A dhe menjëherë u ndje efekti i pranisë të tij në kampionatin italian të futbollit. Suedezi lka zhvilluar 2 ndeshje si titullar me Milanin ka shënuar 1 gol dhe kuqezinjtë kanë fituar 6 pikë që i ngjallin ëndrrën për pjesëmarrje në kompeticionet evropiane. Por efekti Ibrahimovic po ndihet edhe

Vazhdoni leximin →

Ibrahimovic kthehet te goli te Milani pas 7 vitesh

Pas gati 8 vitesh, Zlatan Ibrahimovic kthehet te shenoje me fanelen e Milanit. Sulmuesi suedez 38 vjecar shenoi golin e dyte ne fitoren e kuqezinjve ndaj Kaljarit ne minuten e 65 duke festuar me krahehapur bashke me tifozet kuqezinj. Heren e fundit qe Ibrahimovic shenoi gol me fanelen e Milanit ka qene ne 6 mars

Vazhdoni leximin →

Milan, rrjetet sociale ‘cmenden’ me Ibra-mania

Ardhja e Ibrahimovic mund të jetë një ogur I mirë për Milanin për të ndryshuar fytyrë dhe te kthejë sezonin. Tashmë te kuqezinjtë është rritur optimizmi por edhe ambicia, sidomos te tifozët. Kjo sepse Ibrahimovic nuk është vetëm garancia e golit  dhe rezultateve individuale. Tashmë planeti Milan është zgjuar I gjithi me të mësuar për

Vazhdoni leximin →

Bëhet zyrtare, Ibrahimovic te Milani: ‘IZ coming’

Ditën e enjte u fol për arritjen e akordit, ndërsa pasditen e së premtes erdhi edhe zyrtarizimi, Zlatan Ibrahimovic   është futbollisti I ri I Milanit. Vetë klubi kuqezi nëpërmjet profilit të tij në rrjetin social Tëitter komunikoi arritjen e akordit me sulmuesin suedez për të cilin ky është një rikthim në Milanello duke I uruar

Vazhdoni leximin →

Milan, Maldini pranon: Ibra, një opsion por sa më shumë kalon koha aq më e vështirë bëhet

Merkatoja e janarit po afron dhe emri I Zlatan Ibrahimovic vazhdon të jetë në krye të listës së dëshirës së Milanit. Por koha kalon dhe tashmë te një prej drejtuesve të Milanit, Paolo Maldini kanë lindur dyshimet në lidhje me këtë cështje. ‘Me siguri Ibrahimovic është një opsion-tha Maldini-po vazhdojmë të diskutojme, ka edhe opsione

Vazhdoni leximin →