Hetohet superagjenti Fali Ramadani për yllin e Realit, Luka Joviç!

Është njëri nga prokurorët më të rëndësishëm të futbollistëve në Europë, dhe ka lojtarë të rëndësishëm. Fali Ramadani, shqiptari i Maqedonisë së Veriut ka realizuar transferime të mëdha, por duket se është në moment të vështirë, sepse ndaj tij është nisur një hetim nga Roja Civile spanjolle (Guardia Civil) dhe Agjencia Tributare. Nuk është vetëm

Vazhdoni leximin →

‘Operacioni Oikos’ kalon kufijtë e Spanjës e shkon në Itali; hetime për Ciro Imobilen

Skandali i trukimeve të ndeshjeve që ka prekur futbollin spanjoll i kalon kufijtë e vendit iberik duke u zgjeruar në Itali. Sipas autoriteteve të drejtësisë spanjolle në këtë cështje ku të dyshuarit kryesorë janë ish futbollistët Raul Bravo dhe Karlos Aranda, shfaqet edhe emri i sulmuesit të Lazios, Ciro Imobile Më saktësisht, Karlos Aranda bisedon

Vazhdoni leximin →