Tmerr në Greqi: Presidenti merr plumb si dhuratë për Vitin e Ri?!

Tamam, sipas një stili mafioz, në kapërcyell të dy viteve 2017/18, në selinë e Federatës së Futbollit të Greqisë, mbërriti një dhuratë në adresë të presidentit të saj, Vangjelis Gramenos, ku ndodhej një letër prej tri faqesh dhe një… plumb! Në tekstin shoqërues kishte mjaft kërcënime me vdekje, kurse dhurata e pazakontë ua ngriu gjakun

Vazhdoni leximin →

Hoze Murinjo kundër çmendurisë së kalendarit anglez

Është gjithmonë ai, Hoze Murinjo, i cili nuk lë rast pa u ankuar dhe vazhdon të shprehet kundër drejtuesve më të lartë të Federatës Angleze të Futbollit. Trajneri luzitan i Mançester Junaited është absolutisht kundër ngjeshjes së kalendarit që e detyron skuadrën e tij, të luajë çerekfinalen e FA Cup ndaj Çelsit, vetëm tre ditë

Vazhdoni leximin →