“Blick” u kujton premtimin: Xhaka dhe Shaqiri janë “budallenj të shkëlqyer”!

“Budallenj të shkëlqyer” është titulli i një shkrimi të publikuar në gazetën zvicerane “Blick”, duke aluduar për mënyrën sesi të dy lojtarët zviceranë me origjinë kosovare, Granit Xhaka dhe Gjerdan Shaqiri, i festuan golat që shënuan me shenjën e shqiponjës që shumëkush e konsideron si një mesazh politik, pra që simbolizon “Shqipërinë e madhe”! Qëkur

Vazhdoni leximin →

Ferdinandi – Ramosit: Po ta bëja unë një gjë të tillë, do të kisha turp nga djalin im!

Veprimi aspak sportiv i kapitenit të Realit të Madridit, Serhio Ramos, në ndeshjen finale të Ligës së Kampioneve me Juventusin, kur ai simuloi, në mënyrë të trashë, një rrëzim të tij në fushë, po komentohet gjerësisht në rrjetet sociale. Ky mbrojtës kryesor i Realit të Madridit dhe të përfaqësueses spanjollë, ndërsa është edhe kapiten i

Vazhdoni leximin →