Riberi pendohet, i kërkon falje personalisht gazetarit që goditi

Futbollisti i Bajernit të Mynihut, Frank Riberi, i kërkoi falje gazetarit francez, Patrik Giu (ish-futbollist), pasi e ofendoi dhe e sulmoi edhe fizikisht atë mbas ndeshjes së raundit të 11-të të Bundesligës mes Borusias së Dortmundit dhe Bajernit (3-2). Gazetari i lartpërmendur, sikurse thuhet, akuzoi direkt Riberin për humbjen e Bajernit, kështu që, kur Giu

Vazhdoni leximin →

FA s’e vret shqiponjën: s’ka masë disiplinore kundër Shkodran Mustafit

Shoqata e Futbollit të Anglisë, FA, vendosi që të mos nisë procedurë disiplinore kundër futbollistit Shkodran Mustafi, për shkak të festimit të golit të tij në ndeshjen e fundit të Premier Ligës me gjestin e shqiponjës fluturuese. Mustafi, në fakt, është nga Gostivari, por luan me përfaqësuesen e Gjermanisë, pasi ka pashaportë gjermane. Sidoqoftë, gjatë

Vazhdoni leximin →