Lukaku merr cmim, por në targë ka një gabim

Diskutoi dhe u vlerësua në Dubai Sports Conference. Romelu Lukaku mori cmimin  nga duart e djalit të sovranit të Dubait, Mansoor Mohammed Al Maktoum. Por sytë më të mprehtë vunë re se ishtë një gabim në targën e dorëzuar te sulmuesi I Interit dhe ishte tabloidi ‘The Sun’që publikoi fotot. Në fakt në targën që

Vazhdoni leximin →

Robert Levandovski e nxjerr arbitrin të gabuar me fakte

Në fushë nuk pati drejtësi për të. Robert Levandovski kërkoi më kot një goditje dënimi në favor të tij, pasi u rrëzua nga goditja e lojtarit të Seviljes, Gabriel Merkado. Gjyqtari Uilliam Kallëm vazhdoi lojën pavarësisht kërkesës dhe protestës së sulmuesit polak, i cili vendosi ta provonte në mënyrë tjetër se kishte të drejtë. Postoi

Vazhdoni leximin →

Simeone me Torresin, një gafë si e Kontes me Diego Kostën

Njeriu është vërtet një qenie shumë e ndërlikuar, që shpesh herë kundërshton vetveten. Trajnerët e futbollit, duke qenë njerëz, po ashtu janë një “kontradiktë”, dhe për një moment të keq mund të dëmtojnë një punë të bërë me javë e me muaj. i ndodhi Diego Pablo Simeones me njërin nga sulmuesit e tij me më

Vazhdoni leximin →