Flamurtarit “i falet jeta”, të paktën për momentin, akord me FSHF-në!

Më në fund mund të merret frymë më lehtë. Flamurtari dhe Federata Shqiptare e Futbollit kanë gjetur gjuhën e përbashkët për borxhet, dhe vlonjatët nuk rrezikohen për t’u zbritur në Kategorinë e Parë. Gjithsesi, bëhet fjalë për një marrëveshje të përkohëshme, dhe e keqja nuk është shumë larg. Akordi mes palëve parashikon që Federata të

Vazhdoni leximin →

Macja e zezë e historisë, Intitucioni “sponsorizon” futbollin rural

Gjatë të gjithë kësaj periudhe të gjatë mbretërimi, drejtuesit aktual të FSHF-së janë munduar ta paraqesin veprimtarinë e tyre, si një reformë të vazhdueshme dhe bilanci i çdo fundviti del gjithmonë  një histori arritjesh.  Por diçka e kanë bërë me shumë mundime, tamam për të hyrë në histori. Duke lejuar këtë lloj organizimi të klubeve

Vazhdoni leximin →

Panik te Bylisi, aksidentohet autobuzi i skuadrës

Skuadra e Bylisit nuk ka mundur të mbërrijë dot në Lushnjë, për ndeshje e rradhës,, që sipas kalendarit ishte programuar për tu zhvilluar sot në stadiumin “Roza Haxhiu” dhe shkak është bërë një aksident ku është përfshirë autobuzi që transportonte skuadrën. Autobuzi i ekipit ballshiot ka goditur një mjet tjetër, por për fat të mirë

Vazhdoni leximin →

Futbolli, atje ku shahet motra, por jo Institucioni

Në stadiumet tona, fjalori i përdorur nga tifozët është bërë aq vulgar, sa ka filluar që askujt të mos i bëj më përshtypje. Arbitrat nuk e ndërpresin më ndeshjen kur fyen motrat dhe gratë e futbollistëve në fushë, të vetë atyre, apo shahet në korr duke ëprmendur emra skuadrash legjendë të futbollit të vendit, megjithëse

Vazhdoni leximin →