Dënime të gjata dhe shpërngulje masive, ja si filloi Superiorja në javën e tetë…

Futbolli filloi më në fund zyrtarisht nën entiziazmin e përfundimit të një pritje të gjatë, ndërkohë që starti ishte tipik shqipëtar. Pas përfundimit të bojkotit, duket se edhe solidariteti  grevistëve me ideatorët e FSHF-së mori fund. Komisioni i Disiplinës u mblodh për të dhënë 18 javë dënime për futbollistë të veçantë, kryesisht për incidente të

Vazhdoni leximin →

Klubet vuajnë nga “sindroma e Stokholmit”..Janë dashuruar me pengmarrësit !

Ju kujtohet deklarata “kërcënuese” e Koço Kokëdhimës “udhëheqëesit shpirtëror” të  Ligës dhe të Bojkotit? Nëse Qeveria nuk do të plotësonte 4 apo 5 kërkesat e “qeverisë së futbollit”, atëhere bojkoti do të merrte rrugët, madje bulevardin  e madh, ku futbollistët e klubeve do të xhonglonin me top dhe pa top në shenjë proteste para dyerve

Vazhdoni leximin →

Dyshimet për Rejën, mund ta bëjnë drejtor teknik dhe “kumbar” të trajnerit të kombëtares!

Zyrtarisht asgjë nuk ndryshon dhe nuk do të jetë aspak e lehtë. Edi Reja është për të dytin edicion trajner i kombëtares shqiptare, veçse në Federatë kanë menduar për një plan B. Ky plan parashikon që italianit 75-vjeçar t’i ofrohet pozicioni i drejtorit teknik të ekipit përfaqësues, madje edhe i ekipeve të tjerë kombëtarë të

Vazhdoni leximin →