Murinjo pa dilemë: Siti.. me ekipin e dytë mund të luftojë për titullin!

Trajneri kontravers Zhoze Murinjo konsideron se Mançester Siti mund të luftojë në mënyrë të barabartë me të dy ekipet e tij për titullin e kampionit të Premier Ligës. Ish-trajneri i Portos, Çelsit, Interit, Realit të Madridit dhe të Mançester Junajtidit tha se klubi “qytetar” është përsëri favorit absolut për titullin e ligës më të fortë

Vazhdoni leximin →

Ançeloti: Sikur Nejmari  të shkojë te Barcelona, Valverde me dhimbje koke!

Në prag të ndeshjes së dytë miqësore brenda pak ditësh mes Napolit dhe Barcelonës, trajneri i napolitanëve, Karlo Ançeloti, deklaroi para gazetarëve se trajneri i klubit katalonjas do të ketë probleme, nëse futbollisti brazilian do të kthehet te Barcelona, ashtu sikurse paralajmërohet përgjithësisht. “Nëse te Barcelona do të vijë Nejmari, Valverde nuk do ta ketë

Vazhdoni leximin →

Ky Stoiçkovi “i pashpirt”.. heq 3 emra tingëllues nga Barcelona

Hristo Stoiçkov është një nga legjendat e Barcelonës që gjatë dy periudhave ka qenë pjesë përbërëse e klubit katalonjas, duke lënë gjurmë në “Kamp Nou”. Në këto kushte, deklaratat e tij lidhur me Barcelonën kanë peshë të veçantë dhe merren seriozisht në konsideratë në opinionin publik. Futbollisti i dikurshëm as bullgar ka bërë formacionin, me

Vazhdoni leximin →