Formula 1, Ferrari paska 5 arsye për fitoren në Spanjë!

Një gazetë gjermane, natyrshëm, do t’i hedhë sytë më shumë tek Sebastian Fetel, gjithnjë kur shkruan për Ferrarin. Gazeta “Bild” tregohet shumë optimiste për katër herë kampionin e botës dhe shanset e tij për fitore në Çmimin e Madh të Spanjës në Formula 1, këtë të diel. E përditshmja bulevardeske rreshton 5 arsye që, sipas

Vazhdoni leximin →

Formula 1, Mik Shumaher drejt debutimit me Ferrarin

13 vjet pas garës së fundit të zhvilluar nga Mikael Shumaher me Ferrari, një tjetër Shumaher është gati të drejtojë makinën Kokëkuqe. Bëhet fjalë për djalin e legjendës së Formula 1, Mik Shumaher që është tashmë në programin e Ferrari Driver Akademi, me 20 vjecari që për herë të parë do të drejtojë një makinë

Vazhdoni leximin →

Ferrari, sërish kampion në të ardhura, 180.42 mln Euro në 2018

Prej 11 vitesh Ferrari nuk arrin të fitojë një Botëror të Formula 1 e megjithatë është skuderia që përfiton më shumë të ardhura nga rezultatet e arritura në cdo sezon. viti 2018 nuk bën përjashtim në këtë aspekt, sepse Kokëkuqja italiane e ka përsëritur sërish këtë rezultat financiar Sipas ‘RaceFans’, Ferrari që Botërorin e Formula

Vazhdoni leximin →