Sa peshon Fabregasi? Bëhet pengesë për transferimin e Azarit për te Reali

Mesfushori spanjoll i Çelsit, Cesk Fabregas, po përpiqet që ta bindë “kolegun” e tij në ekip, Eden Azar, që të mos ikë nga “Stemford Brixhi”. Futbollisti belg, sikurse thuhet përgjithësisht, është vënë në shenjëstër të klubit “mbretëror” dhe ka shumë mundësi që ai të transferohet për në “Santiago Bernabe”, ndërkohë që që andej është larguar

Vazhdoni leximin →

Sesk Fabregas e Daniela; muaj mjalti ne Costa Azul

Sesk Fabregas perpara 2 muajsh befasoi te gjithe kur ne rrjetet sociale publikoi fotot e marteses se tij sekrete me te fejuaren Daniela Seeman me te cilen ka 3 femije; 2 vajza e 1 djale. Tani po zbulohen edhe fotot e muajit te tij te mjaltit. Ne fakt mesfushori i Çelsit po shijon ditet e

Vazhdoni leximin →

Fabregas me gojë hapur : Rusia kishte vetëm një plan..

Përfaqësuesja e Spanjës që konsiderohej si një nga favoritetet kryesore për titullin e kampionit të botës, u eliminua që në 1/8-tën e finaleve nga Rusia mbas serisë së gjuajtjes së penalltive. Spanjollët nuk arritën që ta mposhtnin ekpin “zbornaja”, kështu që, duke qenë se edhe mbas dy shtesave ndeshja përfundoi 1-1, u gjuajtën penalltitë që

Vazhdoni leximin →

Fabregas do te jete ne Rusi; si komentator per BBC

Hulen Lopetegi e la jashte skuadre per Boterorin e Rusise Sesk Fabregasin, por gjithsesi mesfushori do te jete pjese e ketij evenimenti ne rolin e komentatorit per BBC. Rrjeti britanik qe gezon te drejtat per ngjarjen me te madhe futbollistike ne vend beri te ditur ‘blerjen’ e Fabregas per periudhen e boterorit. Spanjolli do te

Vazhdoni leximin →