Formula 1, Shaka dhe të qeshura në podiumin e Suzukës

Kishte atmosferë feste në podiumin e Çmimit të Madh të Japonisë në Formula 1. I zakonshmi Daniel Ricciardo përfitoi nga momenti i intervistës së Leëis Hamilton  për ‘t’i vjedhur’ britanikut celularin duke regjistruar një videoselfie që më pas pëfundoi në Instagram Stories të pilotit britanik, që është gjithnjë shumë aktiv në rrjetet sociale. Ndërkaq, Hamilton

Vazhdoni leximin →

Massa ndryshon mendje? Vijoj garimin në Formula 1

Felipe Massa është i vendosur që të vijojë karrierën e tij në Botërorin e formula 1 të paktën edhe për një sezon tjetër. Piloti Brazilian tashmë  është në pritje të vendimit të marrrë nga Williams për atë që do të jetë përkrah Lance Stroll sezonin e ardhshëm. ‘Mendoj se mund të bëj mirë me Williams

Vazhdoni leximin →

Ferrari, kambio e Vettel shpëton; s’ka penalizim në Japoni

Te Ferrari lehtësohen të gjithë. Kambioja e  makinës SF70-H e Sebastian vettel nuk pësoi dëmtime të mëdha pas përplasjes me Lance Stroll në pëfundim të Cmimit të Madh të Malajzisë. Në Maranello nuk gjetën problematike në kambion që Kokëkuqja Italiane kishte në Sepang, kështu që ai do rë përdoret edhe në japoni në provat e

Vazhdoni leximin →

Formula 1, ndalesë në Kinë edhe për 3 vjet të tjerë

Formula 1 do të garojë në Kinë edhe për 3 vitet e ardhshme. Çmimi i Madh i Shanghait, që ishte i përfshirë në mënyrë provizore në kalendarin e kampionatit të vitit tjetër, do të konfirmohet përfundimisht, kjo sepse organizatorët e kësaj gare arritën marrëveshjen me drejtuesit e Liberty Medias për rinovimin e kontratës deri në

Vazhdoni leximin →