Formula 1 i bashkohet luftës ndaj kancerit të gjirit; në GP Austin makinat me gomat ‘Pirelli’ ngjyrë rozë.

Makinat e Formula 1 do të zbresin në pistën e Austin me gomat me shirit ngjyrë rozë duke iu bashkuar fushatës  kundër kancerit të gjirit. Gomat që do të përdoren janë të përgatitura ekskluzivisht nga Pirelli vetëm për këtë garë dhe janë ultra të buta. Ishte një ide që u mbështet plotësisht nga kompania italiane

Vazhdoni leximin →

Formula 1, Shaka dhe të qeshura në podiumin e Suzukës

Kishte atmosferë feste në podiumin e Çmimit të Madh të Japonisë në Formula 1. I zakonshmi Daniel Ricciardo përfitoi nga momenti i intervistës së Leëis Hamilton  për ‘t’i vjedhur’ britanikut celularin duke regjistruar një videoselfie që më pas pëfundoi në Instagram Stories të pilotit britanik, që është gjithnjë shumë aktiv në rrjetet sociale. Ndërkaq, Hamilton

Vazhdoni leximin →