Tani është zyrtare, Okon firmos me Renault për 2 vjet

Konfirmimi zyrtar i qëndrimit të Valteri Botas te Mercedes pati një efekt të menjëhershëm te Sebastian Okon që kaloi te skuadra e Renault për sezonin e ardhshëm. Francezi që ishte në një duel të fortë me Botas për një vend te Mercedes për të garuar përkrah Ljuis Hamilton, pas zyrtarizimit të Botas, firmosi me Renault

Vazhdoni leximin →

Duel kampionësh? Markes sfidon Hamilton, britaniku e pranon

Mark Markez sfidon Ljuis Hamilton. Në një intervistë për tabloidin britanik ‘Daily Mail’, piloti spanjoll u shfaq entuziast nga mundësia e një përballjeje direkte me kampionin e botës në Formula 1 madje hodhi edhe idenë sesi mund të jetë kjo sfidë. ‘Do të ishte interesante një duel me Hamilton fillimisht me një makinë të Formula

Vazhdoni leximin →

Mercedes mban Botas, i hap rrugën Okonit drejt Renosë

Mercedes më në fund merr vendimin për skuadrën e vitit të ardhshëm. skuderia gjermane në Botërorin e 2020 do të ketë në pistë pilotët e këtij viti, Ljuis Hamilton dhe Valteri Botas. Piloti filandez kohët e fundit e pa veten të rrezikojë vendin e tij pasi ishte në garë me Sebastian Okon, por në fund

Vazhdoni leximin →

Volf tremb Botas: Duhet të zgjedhim mes tij dhe Okon

Kush do të jetë shoku i skuadrës së Ljuis Hamilton te Mercedes sezonin e ardhshëm? Toto Volf, krijonn një cështje tek skuderia gjermane pas përfundimit të Cmimit të Madh të Hungarisë në Botërorin e Formula 1. ‘Kemi një vendim të vështirë për të marrë pasi do të duhet të zgjedhim mes Esteban Okon dhe Valteri

Vazhdoni leximin →