Milani  e kapi Europën, po Gatuzo do të ecë në këmbë 30 km!

Milani e mundi bindshëm 5-1 Fiorentinën, duke i siguruar vetes kualifikimin për në Ligën e Evropës dhe duke e detyruar trajnerin Xhenaro Gatuzo që ta mbajë premtimin e dhënë, se ai do të përshkonte në këmbë plot 30 kilometra, nëse “kuqezinjtë” do të kualifikoheshin për në Ligën e Evropës, sezonin e ardhshëm. “Premtimet, prandaj edhe

Vazhdoni leximin →

Sa cinike! Gjysma e Evropës pret “shkatërrimin” e Sauthemptonit?!

Sathemptoni po lufton që të mbijetojë në Premier Ligë, por, megjithatë, ky ekip ka në përbërje disa lojtarë cilësorë që janë kapur nga “radarët” e disa klubeve evropianë. Në radhë të parë, fjala është për futbollistët Tadiç, Gabiadini, Lemina, Soaresh, Bertrand… Sidoqoftë, interesimi më i madh po tregohet për pjesëtarin e përfaqësueses serbe, Dushan Tadiç,

Vazhdoni leximin →