Euro 2020, alarmi coronavirus; mbledhje emergjente e UEFA

Pasi  gjunjëzoi futbollin italian dhe atë zviceran, emergjenca coronavirus troket edhe në dyert e Euro 2020. Me rritjen e numrit të të prekurve në të gjithë kontinentitn situata po monitorohet me shumë vëmendje dhe ka vendime të rëndësishme që duhen marrë dhe që kanë të bëjnë me evenimentin më të rëndësishëm futbollistik në Evropë që

Vazhdoni leximin →

Shorti I Euro 2020, Grupi F është Grupi I Ferrit

Bukureshti ishte vendi ku u hodh shorti I kampionatit evropian të futbollit të vitit 2020. Fati ishte I pamëshirshëm për skuadrën kampione të botës Francën dhe atë të Evropës, Portugalinë teksa I vendosi në Grupin F që shndërrohet në’Grupin e Ferrit’ duke qenë se atyre Iu bashkohet edhe Gjermania. Këtyre dy skuadrave do t’u shtohet

Vazhdoni leximin →

Euro 2020, në dhjetor dalin në shitje 1 milion bileta

Një milion bileta të euro 2020 do të dalin në shitje për tifozët në muajin dhjetor. Lajmi u konfirmua nga vetë UEFA gjatë një konference për shtyp të mbajtur përpara hedhjes së shortit të skuadrave pjesëmarrëse të këtij kompeticioni që do të zhvillohet vitin e ardhshëm në 12 qytete të Kontinentit të Vjetër. Pavarësisht disa

Vazhdoni leximin →

Finlanda shpërthen në festë, kualifikim historik në Euro 2020

Finlanda do ta ketë të pamundur të harrojë 15 nëntorin, pasi në këtë datë bëri historinë në futboll teksa për herë të parë siguroi pjesëmarrjen në një event madhor. Skuadra skandinave shënoi emrin mes 24 ekipeve pjesëmarrëse në Evropianin e vitit të ardhshëm pas suksesit me Lihtenshtejnin 3-0 në kualifikueset e vlefshme për këtë kompeticion.

Vazhdoni leximin →

Adidas prezanton ‘Uniforian’: Ja topi I Evropianit të 2020

Adidas bën prezantimin e topit zyrtar të Kampionatit Evropian të Futbollittë vitit 2020. Do të quhet  ‘Uniforia’ dhe është ndërthurja e fjalëvve bashkim dhe eufori, dy elementë kyc të evenimentit më të rëndësishëm evropian të vitit të ardhshëm. Për krijimin e këtij  topi, frymëzim ishte vlera që ka përfshirja që do të jetë në qendër

Vazhdoni leximin →