Van der Sar hedh dorashkën : Ajaksi mund ta eliminojë Juventusin!

Drejtori ekzekutiv i Ajaksit të Amsterdamit, Edvin van der Sar, komentoi duelin çerekfinal të ardhshëm në Ligën e Kampioneve (LK) mes Ajaksit të tij dhe Juventusit. Në fakt, Ajaksi konsiderohet autsajder në këtë përplasje, por ish-portieri i famshëm holandez që ka luajtur më të dy ekipet, konsideron se amsterdamasit kanë shanse reale që ta eliminojnë

Vazhdoni leximin →

Kush tha se ishte duel mes Lebronit dhe Antetokumpos?!

Jo, nuk ishte i tillë dhe Lebron Xhejms e kuptoi edhe më mirë se përse e ka kaq të vështirë të triumfojë me Lejkërsat. Numri 1 i basketbollit në botë pësoi një tjetër humbje, madje brenda në Los Anxhelos, shkaktuar nga skuadra më e mirë e sezonit në NBA, Miluoki Baks. Vetë Xhejmsi luajti shkëlqyeshëm,

Vazhdoni leximin →

Rinis NBA, Lebroni fitoi ndeshjen, por Hardeni ruajti rekordin

Ishte padyshim ndeshja më e pritur e mbrëmjes së NBA-së, pas pauzës së lidhur me duelin e yjeve. Los Anxhelos Lejkërs-Hjuston Rokits nuk i zhgënjeu tifozët me duelin e madh, Lebron Xhejms-Xhejms Harden. Skuadra vendase fitoi 111-106, duke ruajtur shanset për kualifikim në plej of, ndërsa rezultati i duelit të yjeve në fushë ishte thuajse

Vazhdoni leximin →

Duel i madh në Los Anxhelos, Lebroni përballë Dejvisit

Fitoi i pari, pasi realizoi një tripëll dabëll, dhe sepse skuadra e tij ia doli. Lebron Xhejms doli triumfues në ndeshjen Los Anxhelos Lejkërs-Nju Orlins Pelikans, me kalifornianët që arritën shifrat 112-104, ndërsa një duel i madh u zhvillua në “Stejpëlls Sentër”. Xhejms shënoi 22 pikë, kapi 12 topa në tabela dhe shërbeu 14 asistë,

Vazhdoni leximin →