Dortmundi ia hedh gjithë Europës, talenti Haland shkon në Gjermani!

Shquhet për goditje të tilla, por askush nuk e priste që ta bënte përsëri. Borusia e Dortmundit bëri një tjetër “vjedhje” spektakolare në mes të Europës, duke i marrë gjigandëve “nën hundë”, supertalentin Erling Haland. Sulmuesi 19-vjeçar norvegjez u mendua se do të shkonte tek Juventusi ose tek Mançester Junajtidi, por gjermanët u treguan vërtet

Vazhdoni leximin →

Klaus Gjasula, një “mohikan” shqiptar përballë “murit të verdhë” në “Signal Iduna Park”!

Një ndeshje që e meritoi epitetin “e çmendur”. Paderborni mund të jetë një debutues në Bundesligë, por skuadra e udhëhequr nga kapiteni Klaus Gjasula, mori një barazim të madh në fushën e Dortmundit. Përballë nënkampiones në fuqi të Gjermanisë, ekipi i kapitenit shqiptar, ishte madje pranë fitores, duke kryesuar 3-0 në fund të pjesës së

Vazhdoni leximin →

Verdikti: Askush nuk ka më frikë nga Dortmundi këto ditë!

Mund të quhet një përsëritje pak e ndryshme e fjalëve për Antonio Kontes, pas ndeshjes së Championsit në “San Siro”. “Dortmundi pati frikë prej nesh”, – ishin fjalët e teknikut zikaltër, dhe kjo u duk në lojën e stepur dhe shumë pak sulmuesve të të besuarve të trajnerit Lysien Favre. Revista “Sport Bild”, nxjerr përfundimin

Vazhdoni leximin →