Mohoi koret raciste në Sofje; jep dorëheqjen Krasimir Balakov

Koret raciste dhe përshëndetjet naziste që u panë në ndeshjen mes bullgarisë dhe Anglisë për kual;iftikueset e Euro 2020 kanë shkaktuar një tërmet të fortë në futbollin bullgar. Kështu pas presidentit të Federatës, Borislav Mihajlov dha dorëheqjen nga posti i tij edhe trajneri i përfaqësueses bullgare, Krasimir Balakov. Ky i fundit shkaktoi polemika të forta

Vazhdoni leximin →

Racizmi në Bullgari-Angli; jep dorëheqjen presidenti I Federatës Bullgare, Mihajlov

Koret raciste ndaj futbollistëve anglezë dhe përshëndetjet naziste në stadiumin Levski të Sofjes e kanë dhënë efektin e parë. Presidenti I Federatës Bullgare të Futbollit, Borislav Mihajlov dha dorëheqjen nga posti  I tij lajm që u bë I ditur nga një komunikatë për shtyp e vetë Federatës Bullgare të Futbollit. ‘Sot presidenti I Unionit Futbollistik

Vazhdoni leximin →

Kosta Rika, trajneri jep doreheqjen, arsyeja? Merzia

Ka trajnere qe japin doreheqje per mosperputhje me karakterin e lojtareve, dikush per arsye teknike, por ka edhe nga ata qe e japin doreheqjen nga…merzia. Eshte ky rasti i trajnerit te perfaqesueses se Kosta Rikes, Gustavo Matosas qe e braktisi rolin e trajnerit te perfaqesueses se vendit te tij. ‘Drejtimi i nje Kombetareje eshte nje

Vazhdoni leximin →

Tokio 2020, dorëhiqet ministri për Olimpiket për gafat e shumta

‘Shpresoj që ministri i ri të dijë të rifitojë besimin e publikut dhe që të na drejtojë drejt suksesit në Lojërat Olimpike dhe Paralimpike-kështu u shpreh kryeministri japonez Shinzo Abe në lidhje me ndryshimet e bëra në kabinetin e tij qeveritar teksa zëvendësoi iministrin që kontrollonte organizimin e Lojërave Olimpike Joshitaka Sakurada me Shunici Suzuki.

Vazhdoni leximin →