Flet Djokovic: Coronavirusi? Mbi mua, gjueti shtrigash

‘Nuk jam i sigurt nëse do të marr pjesë  në US Open. Me siguri nuk do të shkoj në Washington, ndërsa pjesëmarrja në Cincinnati është e lidhur me atë në turneun Grand Slam’. Novak Djokovic foli për të përditshmen serbe ‘Zurnal’ teksa bën një përmbledhje të situaës pasi rezultoi pozitiv me Covid 19 dhe polemikat

Vazhdoni leximin →

Djokovic, kërcënime mbi një mur: Duhet të vdesësh nga Covid

Nuk shuhen polemikat rreth novak Djokovic pas organizimit të Adria Tour që u shndërrua në një vatër të coronavirusit. tani situata është përkeqësuar teksa janë shfaqur edhe kërcënimet me vdekje. në një ndërtesë në një rrugë të Splitit në Kroaci është shfaqur bnjë mesazh i frikshëm i shkruar me një spray ngjyrë blu. ‘Dëshira jonë

Vazhdoni leximin →

Djokovic rrëfen: Në Kupën Davis kam luajtur i dehur

Novak Djokovic është një kampion, por edhe një personazh për të cilin flitet shpesh në media, kjo falë lidhjeve direkte në Instagram me kolegët, miqtë e rivalë duke dhuruar shpesh perla. Kapitulli i fundit ishte ai ‘ballë për ballë’ me Maria Sharapovën, ku ai tregoi një prapaskenë gjatë një edicioni të Kupës Davis ku në

Vazhdoni leximin →

Novak Djokovic në Sanremo, momente argëtuese me Fiorellon

Nata e dytë e festivalit të muzikës italiane, Sanremo pati një të ftuar të vecantë, Novak Djokovic. Tenisti serb, numri 1 I renditjes botërore dhe një njohës I  mirë I gjuhës italiane falë bashkëpunimi të tij më Riccardo Piattin teksa stërvitej në Itali, u ngjit në skenën e ‘Ariston’ ku pati disa momente të këndshme

Vazhdoni leximin →