FSHF e fortë me të voglin, në 2011 dhuna ndaj Jeminit nuk përjashtoi Laçin!

Tashmë pritet të ketë ndëshim shembullor. Federata Shqiptare e Futbollit ka kërkuar dënim të ashpër të dhunës ndaj arbitrit në ndeshjen Kamza-Laçi në Superligë. Pas një mbledhjeje urgjente pas takimit, institucioni drejtues i futbollit në Shqipëri i ka bërë thirrje komisioneve përkatëse që të jenë ekstremisht të ashpër për atë që ndodhi. Po ashtu, Federata

Vazhdoni leximin →

Inter-Napoli, sfida e dhunës dhe racizmit

Inter-Napoli rezultoi më shumë se një ndeshje futbolli në Serionë A italiane. Përpara startiti të kësaj sfide u shfaqën  momente tensioni pasi tifozë të të dyja skuadrave u përleshën me njëri-tjetrin pranë stadioumit \Giuseppe Meazza’ në San Siro’. Bilanci i këtyre përleshjeve foli për një tifoz të vdekur në spital pasi u godit nga një

Vazhdoni leximin →