Skënderbeu e di se nuk ka falje, por lutet që Zvicra ta “nxjerrë nga burgu” për 3 vjet!

Edhe ata vetë e kuptojnë se nuk mund të ketë pafajësi. Pavarësisht se presidenti i Skënderbeut, Ardian Takaj, ka këmbëngulur vazhdimisht se klubi i tij është pa njollë, sërish nuk pritet që Gjykata Federale në Zvicër t’ia heqë plotësisht dënimin e dhënë nga UEFA. Burime pranë numrit 1 të korçarëve, bëjnë me dijë se objektivi

Vazhdoni leximin →

Man.City, sfida më e rëndësishme luhet në CAS

Ndëshkimi i UEFA ishte i rëndë; përjashtim me 2 sezone nga kompeticionet evropiane dhe një gjobë prej 30 milionë Euro. Manchester City apeloi menjëherë vendimin dhe këtë të hënë, Gjykata e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë do të nisë ekzaminimin për të vlerësuar arsyet e klubit anglez. Seancat dëgjimore pritet të zgjasin 3 ditë, por për

Vazhdoni leximin →