Tenisi, Argjentina nuk do të mbahet mend vetëm për futbollin

Kupa Dejvis ka qenë më së shumti “pronë” e vendeve anglosaksone. Më herët Britania e Madhe, thuajse gjithnjë SHBA dhe padyshim ndër superfuqitë edhe Australia, ishin dominueset e saj për dekada të tëra. Kompeticioni i sportit të quajtur aristokrat njohu edhe shtete dikur shumë të fortë si Franca apo Suedia, ndërsa nga lindja përfaqësuese ishte

Vazhdoni leximin →

NBA, Golden Stejt përballon “uraganin” Dejvis!

Entoni Dejvis ishte sërish një “uragan”, por sërish i pamjaftueshëm për të çuar Nju Orlinsin tek fitorja. Për të dytën mbrëmje ai shkëlqeu, dhe sërish Pelikans u mund brenda në fushën e vet. Pasi shënoi 50 pikë në takimin e parë të NBA-së ndaj Denverit, Dejvis realizoi 45, duke kapur edhe 17 topa në tabela.

Vazhdoni leximin →