Protestë e tifozëve të Romës: Mos luani me legjendën!

Mbas 18 sezonesh, futbollisti i Romës, Daniele de Rosi 35-vjeçar, u largua nga klubi roman. Ky futbollist të gjithë karrierën e tij ia kushtoi Romës, por ndërkohë kryesia e saj vendosi që të mos t’ia vazhdonte De Rosit kontratën që skadon më 30 qershor. Mbas publikimit të këtij lajmi, tifozët e Romës u mblodhën dhe

Vazhdoni leximin →

E marta e trishtuar e Romës; largohet Daniele De Rosi

Roma humbet një tjetër simbol të saj, Daniele De Rosi. tashmë 36 vjecar mesfushori italian që për shumë vite ishte kapiteni i së ardhmes për verdhekuq pas Francesko Totit vendosi të lërë skuadrën romane në fund të sezonit ku është rritur dhe formuar si futbollist, por jo këtë disiplinë sportive. Roma konfirmoi gjithcka nëpërmjet një

Vazhdoni leximin →

Toti e ka “varrosur” pa ardhur : Në vend të Ranierit do ulet.. De Rosi

Kapiteni legjendar i Romës, Françesko Toti, në rolin e ri të drejtorit teknik të Romës si detyrë të parë i ka përcaktuar vetes që si trajner i “ujkonjës romane” të bëhet ish-bashkëlojtari i tij Daniele De Rosi, shkruan “Korriere delo Sport”. Toti aktualisht është zëvendësdrejtor sportiv, por, sidoqoftë, mbas largimit të Ramon Monçit, ai nuk

Vazhdoni leximin →

Toti dhe De Rosi i bëjnë “magji” Kontes që të marrë Romën

Ish-trajneri i përfaqësueses italiane Antonio Konte është vetëm një hap larg Romës. Bisedimet përkatëse po i udhëheqin drejtori Françesko Toti dhe Daniele De Rosi, të cilët të dy bashkë kanë luajtur dhe kanë shkuar mjaft mirë në të kaluarën me Konten në ekipin përfaqësues italian. Janë këtë dy ish-lojtarë të shkëlqyer që po përpiqen ta

Vazhdoni leximin →