Zbulohen detaje të kontratës së De Lihtit me Juventusin

Duket se Matijs De Lihti është marrë vesh për të gjithë detajet me Juventusin. Ky futbollist 19-vjeçar holandez që konsiderohet si një nga më të talentuarit e brezit të ri në botën e sotme të futbollit dhe agjenti i tij, Mino Rajola, arritën të sigurojnë 12 milionë euro për sezon dhe një kontratë pesëvjeçare, ndërkohë

Vazhdoni leximin →

Ronaldo i ndihmoi, De Ligti bashkohet me Juventusin

Dy klubet ende nuk kanë rënë plotësisht dakord, por gjëja më e rëndësishme është kryer. Matijs De Ligt është marrë vesh me Juventusin për të qenë lojtar bardhezi duke nisur që nga sezoni i ardhshëm, siç duket me ndërmjetësimin e duhur të agjentit të tij, Mino Raiola. Mediat europiane shkruajnë se do të nënshkruhet një

Vazhdoni leximin →

Tek Juventusi nuk bëjnë shaka, Kean e ke futur veten në telashe

Disiplina është kushti i parë për suksesin, dhe skuadra vjen mbi cilindo individ. Juventusi është ndërtuar pikërisht mbi një filozofi të tillë, diçka që dikur avokati Xhani Anjeli ia tregoi superyllit Omar Sivori, dhe që sot një nip i tij, Andrea Anjeli, mund t’ia tregojë një “xhevahiri” të së ardhmes si Moize Kean. Ekziston mundësia

Vazhdoni leximin →