Danezët shpëtuan nga turpi, tani do të luajnë me ekipin “dezertor”

E gjithë bota u befasua, pasi përfaqësuesja e Danimarkës, për turpin e saj të madh, luajti në ndeshjen e fundit, atë miqësore, me Sllovakinë me lojtarë amatorë, të minifutbollit, madje, të marrë edhe “nga rruga”, sepse ata “të vërtetët” nuk donin të luanin, sepse kishin mosmarrëveshje të natyrës financiare me federatën daneze të futbollit. Kështu

Vazhdoni leximin →

Kur nuk lexon mesazhet, gafë e lojtarit të Danimarkës

Gjithë bota u mor me grevën e famshme të futbollistëve të Danimarkës. Lojtarët e përfaqësueses së njërit prej vendeve më të mrekullueshëm të botës, u përplasën me Federatën, por njëri prej tyre nuk dinte asgjë. Edhe pse greva u bë lajm kryesor në planet, Pione Sisto, futbollist i Seltës së Vigos, nuk kishte dijeni, ndaj

Vazhdoni leximin →

Federata daneze apo futbollistët janë fajtorë? Hajde gjeje të vërtetën..

Federata e Futbollit të Danimarkës nuk po arrin që të gjejë gjuhë të përbashkët me futbollistët që janë thirrur në përfaqësuesen e saj. Bisedimet mes federatës së mësipërme dhe futbollistëve për kontratat e tyre të reja për pjesëmarrjen në kombëtaren daneze janë ndërprerë. Në këto kushte pritet që Danimarka në ndeshjet miqësore me Sllovakinë dhe

Vazhdoni leximin →

Gaboi penalltine; Jorgensen kercenohet me vdekje

Penalltia e humbur ne sfiden me Kroacine i eshte kthyer ne nje makth per Nikolaj Jorgensen. Futbollisti danez se fundmi ka marre kercenime me vdekje ne rrjetet sociale. Jorgensen gaboi penalltine vendimtare per skuadren nordike qe ne fund u eliminua. Nje situate e tille ka sjelle reagimin e Federates Daneze te Futbollit qe deklaroi se

Vazhdoni leximin →