Champions League: Ajax e Dinamo Kiev, vatra të Covid-19

Emergjenca coronavirus prek Ligën e Kampioneve. Ajax është përgjysmuar për ndeshjen e radhës ndaj Midtjylland. Sipas medias holandeze, te skuadra e Ten Hag janë 11 futbollistë të prekur nga Coronavirus që nuk janë nisur drejt Danimarkës për të zhvilluar këtë sfidë. Kështu trajneri i Ajax ka grumbulluar për sfidën vetëm 17 futbollistë, ndërkohë që në

Vazhdoni leximin →

Ronaldinho, pozitiv me Covid-19: Jam mirë, jam asimptomatik

Edhe Ronaldinho Gaucho është pozitiv me Covid-19. Ishte vetë ish futbollisti i Barcelonës dhe Milanit e konfirmoi lajmin nëpërmjet një videomesazhi në rrjetet sociale. ‘Jam mirë, jam asimptomatik, por për momentin duhet të shtyjmë takimin. Së shpejti do të jemi bashkë-ishte mesazhi i Ronaldinhos në profilin e tij në Instagram i cili pritej në Belo

Vazhdoni leximin →

F1, Mercedes, shkon në 2, numri i të prekurve me Covid-19

Ndizen sirenat e alarmit te Mercedes. Në skuderinë gjermane ka shkuar në 2 numri  i rasteve pozitive me Covid-19 pas testeve të radhës së kryer në Nurburgring. Bëhet fjalë për dy anëtarë të stafit që sipas protokollit janë izoluar nga pjesa tjetër e skuadrës, ashtu sikurse edhe 4 personat e tjerë që rezultuan negativë por

Vazhdoni leximin →