De Rossi shtrohet në spital për shkak të Covid

Daniele De Rossi që nga dita e enjte ndodhet në spitalin Lazzaro Spallanzani të Romës për probleme me frymëmarrjen të shkaktuara nga Coronavirus. Bashkëpunëtori teknik i Kombëtares Italiane të Futbollit rezultoi pozitiv me Covid-19 një javë më parë gjatë grumbullimit të Të Kaltërve, në atë që u shndërrua në një vatër të vërtetë infektimesh. Pas

Vazhdoni leximin →

Alarm te Interi, edhe Samir Handanovic pozitiv me Covid

Te Interi vijon gjendja e emergjencës. Pas pozitivitetit të Danilo D’Ambrosios, raundi i radhës i testeve molekulare të cilave iu nënshtrua skuadra zbuloi një tjetër rast me Covid. Bëhet fjalë për Samir Handanovic i cili sipas rekomandimit të protokollit, u dërgua në shtëpi dhe hyri në izolim. Ndërkaq, situata e pjesës tjetër të skuadrës do

Vazhdoni leximin →

Inter, D’Ambrosio, pozitiv me Covid-19

Pas temperaturës dhe ankthit, doli  edhe rezultatit i testit me tampon i Danilo D’Ambrosios që rezultoi pozitiv me Covid-19. Futbollisti i Interit ditën e diel në Torino nuk u ndje mirë dhe kishte pak temperaturë përpara ndeshjes. Duke parë simptomat si të gripit, lojtari u dërgua menjëherë në Milano me një makinë private. Një ditë

Vazhdoni leximin →