Covid dhe te FIFA, prek presidentin Gianni Infantino

Covid-19 troket edhe në dyert e Federatës Ndërkombëtare të Futbollit. Presidenti i këtij institucioni, Gianni Infantino rezultoi pozitiv me coronavirus nga testet e kryera lajm që u konfirmua nga vetë FIFA nëpërmjet një komunikate për shtyp. Në këtë komunikatë theksohej se numri 1 i futbollit botëror që kishte simptoma të lehta, menjëherë hyri në vetëizolim

Vazhdoni leximin →

Milan, vatër Covid; Donnarumma, Hauge dhe 3 anëtarë të stafit të prekur

Emergjenca coronavirus vazhdon të godasë futbollin italian. Në listën e futbollistëve të prekur shtohen edhe emrat e Gigio Donnarummas dhe Jens Petter Hauge. Të dy lojtarët e Milanit rezultuan pozitivë në testet për Covid-19 pas kontrolleve të fundit, Ata janë asimptomatikë dhe kanë hyrë menjëherë në izolim sipas protokollit. Por bashkë me ta kanë rezultuar

Vazhdoni leximin →

UEFA dhe protokolli anticovid; janë kryer mbi 40 mijë teste me tamponë

421 ndeshje, 41513 teste antiCovid. UEFA bëri të ditur të dhenat e regjistruara në periudhën pas karantinimit të fundit të sezonit të kaluar dhe të fillimit të atij aktual duke shpjeguar edhe protokollin sanitar të aplikuar për të evituar përhapjen e coronavirusit mes futbollistëve. Në një videodokumentar të titulluar ‘The Bubble’ tregohen të gjitha fazat

Vazhdoni leximin →

Bayern, regjistrohet rasti i dytë me Covid pas Gnabry

Festa për fitoren 4-0 ndaj Atletico Madrid, nuk zgjati shumë te Bayerni i Mynihut. Dy ditë pasi u mësua për pozitivitetin me Covid të Serge Gnabry, skuadra bavareze shënoi një rast tjetër të prekur nga coronavirusit dhe bëhet fjalë për fizioterapistin e skuadrës. Sipas të përditshmes gjermane ‘Bild’ ishte pikërisht Gianni Bianchi ai që rezultoi

Vazhdoni leximin →

Ronaldo me Covid, shpërthejnë polemikat në Portugali

‘Dicka nuk funksionoi’. Në tryezë të gjithë ishin shumë pranë e pa maskë, pati shtrëngime duarsh pa I larë më pas; një afërsi e tepruar. Rasti i pozitivitetit të Cristiano Ronaldos është i njëjti me atë të qindra mijëra personave të prekur në të gjithë botës, por duke parë peshën e emrit të tij, nuk

Vazhdoni leximin →

Edhe Fognini ka Covid; tampon pozitiv në Sardegna Open

Emrave të njohur të sportit që kanë rezultuar pozitivë me Covid-19, i bashkohet edhe ai i Fabio Fogninit. Tenisti italian, nr.16 i renditjes botërore iu nënshtrua testit me tampon gjatë Sardegna Open ku do të duhej të luante këtë të mërkurë për ndeshjen e 1/8 të finaleve kundër spanjollit Carballes Baena, por pas testit u

Vazhdoni leximin →

Ronaldo pozitiv me Covid, alarmohet Reali i Madridit

Pozitiviteti me Covid-19 i Cristiano Ronaldos ka bërë që te Reali i Madridit të ndizen sirenat e alarmit. Kjo për faktin se 3 futbollistë të tij, Sergio Ramos, Varane dhe Mendy në javën e fundit kanë qenë në kontakt me yllin portugez të Juventusit pas ndeshjeve të përfqësuesesve që Portugalia ka zhvilluar me Spanjën dhe

Vazhdoni leximin →