Shpërthen coronavirusi te Salzburg në kampionatin austriak

Coronavirusi vazhdon të prekë klubet e futbollit evropian. I fundit në listë është Red Bull Salzburg. Skuadra austriake nëpërmjet një komunikate për shtyp bëri të ditur se 3 futbollistë pa i zbuluar emrat e tyre, kanë rezultuar pozitivë në testet për Covid të kryera pas ndeshjes së playoffit të Ligës së Kampioneve me Maccabi TelAviv

Vazhdoni leximin →

Futboll dhe coronavirusi; Si ia bëjnë në Evropë? Ja rregullat në kampionatet kryesore

Numri i madh i rasteve me Covid-19 te skuadra e Genoas detyron drejtuesit e Serie A dhe të të gjithë futbollit italian të rishohin protokollin anticoronavirus. Por cfarë ndodh në ligat më të rëndësishme Evropiane në raste të tilla? Ja një përmbledhje e rregullave të vendosura nga Ligat dhe Federatat sigurisht në bashkëpunime me qeveritë

Vazhdoni leximin →

Lazio merr lajm të keq, Muriqi, pozitiv me coronavirus

Vedat Muriqi ka rezultuar pozitiv me coronavirus. Lajmi  fillimisht u bë i ditur në median turke, por duket se ka gjetur konfirmime nga klubi i Lazios. Sulmuesi i përfaqësueses kosovare është asimptomatik dhe ka hyrë në karantinë dhe do të duhet të qëndrojë në vend të paktën 1 javë. Për më tepër, Muriqi po vuane

Vazhdoni leximin →

Flet Djokovic: Coronavirusi? Mbi mua, gjueti shtrigash

‘Nuk jam i sigurt nëse do të marr pjesë  në US Open. Me siguri nuk do të shkoj në Washington, ndërsa pjesëmarrja në Cincinnati është e lidhur me atë në turneun Grand Slam’. Novak Djokovic foli për të përditshmen serbe ‘Zurnal’ teksa bën një përmbledhje të situaës pasi rezultoi pozitiv me Covid 19 dhe polemikat

Vazhdoni leximin →

Efekti i Covid-19; organizatorët shkurtojnë vende pune

Organizatorët e Botërorit të futbollit të vitit 2022 shkurtojnë vende pune. Komiteti Organizativ i këtij turneu nuk foli në mënyrë direkte për impaktin financiar të pandemisë coronavirus, por sekretari i përgjithshëm, Hassan Al Thawadi së fundmi ka folur për shqetësimet e tij për recesionin global Sponsorët e FIFA së fundmi kanë reduktuar numrin e vendeve

Vazhdoni leximin →

Covid në familjen e Khabib; I ati ndërron jetë

Trajneri Abdulmanap Nurmagomedov,  babai i sportistit të arteve marciale Khabin Nurmagomedov ndërroi jetë pas komplikacioneve që iu shfaqën si pasojë e coronavirusit me te cilin u diagnostikua në një spital në Moskë. ‘Kam marrë lajme të trishtuara, Abdulmanap Nurmagomedov u largua nga kjo botë-bëri të ditur Ramzan Kadyrov, lideri I republikës ruse të Cecenisë dhe

Vazhdoni leximin →