Kontributi I Watford, vë stadiumin në dispozicion të shëndetit publik

Klubi I Premier League, Watford vendos stadiumin e tij në dispozicion të Shërbimit Kombëtar të Shëndetit public në Britani, NHS, për të frenuar përhapjen e coronavirusit. Presidenti I klubit, Scott Duxbury konfirmoi se klubi I tij do të bëjë gjithcka të nevojshme për të ndihmuar autoritetet shëndetësore në luftën kundër kësaj pandemie që në Mbretërinë

Vazhdoni leximin →

Coronavirus, Fellaini futbollisti I parë pozitiv në Kinë

Marouane Fellaini është futbollisti I parë I Super League Kineze që rezulton pozitiv me coronavirus. Autoritetet kineze shpjeguan se mesfushori I Shandong Luneng doli pozitiv të testin me tampon të zhvilluar në 20 mars, ditë kur mbërriti me tren në Jinan, provincë e qytetit Shandong ‘Të dashur miq, bëra testin për coronavirusin dhe jam pozitiv-shkruante

Vazhdoni leximin →

Hamilton: Nuk jam pozitiv me Covid-19, por në izolim vullnetar

Lewis Hamilton vijon betejën e tij personale kundër coronavirusit duke ndjekur rregullat e vendosura nga Organizata Botërore e Shëndetësisë. Por edhe për të së fundmi kishin filluar të qarkullonin zërat që flisnin se piloti britanik I Mercedes  ishte pozitiv në testet për Covid-19, zëra që 35 vjecari I mohoi menjëherë në rrjetet sociale ‘Kam lexuar

Vazhdoni leximin →

Coronavirus, edhe Barcelona mendon shkurtimin e pagave

Barcelona duket se ka ndërmend të ndjekë shembullin e shumë klubeve evropiane dhe po mendon seriozisht të reduktojë pagat  futbollisteve. Klubi katalanas po bën një plan për të përballuar pasojat e krizës ekonomike të shkaktuar nga coronavirusi dhe mes masave për t’u ndërmarrë është padyshim reduktimi I kostove që mund të përfshijë edhe një reduktim

Vazhdoni leximin →