Lukaku merr cmim, por në targë ka një gabim

Diskutoi dhe u vlerësua në Dubai Sports Conference. Romelu Lukaku mori cmimin  nga duart e djalit të sovranit të Dubait, Mansoor Mohammed Al Maktoum. Por sytë më të mprehtë vunë re se ishtë një gabim në targën e dorëzuar te sulmuesi I Interit dhe ishte tabloidi ‘The Sun’që publikoi fotot. Në fakt në targën që

Vazhdoni leximin →

Mihaljovic vlerësohet në Serbi; trajneri më I mirë I vitit: ‘ADN fituese’

‘Person  me ADN fituese’-me këtë motivacion, Federata Serbe e Futbollit vendosi t’ia japë Sinisha Mihalovicit cmimin e trajnerit më të mirë serb të vitit. ‘Mihajlovic arriti të bëjë të pamundurën, të mundur-kujton akoma Federata Serbe në faqen e saj të internetit duke vënë në dukje mrekullinë e bërë nga Bolonja sezonin e kaluar teksa siguroi

Vazhdoni leximin →

E thotë IFFHS: Alison, portieri më I mirë për 2019

Alison Ramses Beker, portieri brazilian I Liverpulit, është zggjedhur si portieri më I mirë për vitin 2019 nga Instituti I Historisë dhe Statitstikave në Futboll, IFFHS duke u bërë I pari portier amerikanolatin që nga viti 1987 me Shilavert, që fiton cmimin e portierit më të mirë të vitit. Në moshën 27 vjecare, Alison Beker

Vazhdoni leximin →