Pjongçang, burrë e grua fitojnë medaljen e bronztë në Curling

Janë burrë e grua dhe do të kthehen në Rusi me një dhuratë shumë të bukur si çift; medaljen e bronztë olimpike. Anastasia Brizgalova dhe Aleksandër Krushelnitcki fituan medaljen e bronztë në lojën dyshe të përzier në Curling duke mundur 8-4 dyshen norvegjeze të përbërë nga Kristin Skaslien e Magnus Nedregoten. ‘Është shumë e rëndësishme

Vazhdoni leximin →