Ka shpresë për City? Mund të luajë në Championsin e ardhshëm

Manchester City mund të luajë në Ligën e Kampioneve sezonin e ardhshëm pavarësisht dënimit nga UEFA me përjashtim 2 vjet nga kompeticionet evropiane nëse klubi anglez kërkon mbajtjen pezull të dënimit, ndërkohë  që Gjykata e Arbitrazhit Sportiv studion apelin e Citizens. Kjo është ajo që deklarojnë ekspertët e legjislacionit sportive. Ditën e premte UEFA tronditi

Vazhdoni leximin →

Dopingu, Rusia apelon në CAS vendimin e skualifikimit

Në 9 dhjetor Agjencia Botërore Antidoping vendosi të  përjashtojë Rusinë nga të gjitha eventet sportive për 4 vjet për shkak të skandalit të dopingut.  Kjo solli edhe reagimin e Agjencisë Ruse Antidoping, RUSADA që u hodh në kundërsulm duke e apeluar këtë vendim të WADA në Gjykatën e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë që e lë

Vazhdoni leximin →

Fair Play Financiar, CAS refuzon apelin e Mancester Sitit

Mancester Siti merr një lajm të keq nga Lozana në Zvicër. Gjykata e Arbitrazhit Sportiv hodhi poshtë apelin e bërë nga Citizens kundër UEFA për hetimet e hapura për dyshimet e krijuara rreth kampionëve të Anglisë për thyerje të rregullit të Fair Play Financiar. Është vetë ky institucion që e konfirmoi gjithcka nëpërmjet një komunikate

Vazhdoni leximin →

PSG, Nejmar; reduktohet dënimi I brazilianit në Champions

Paris Sën Zhermen ka një arsye për të buzëqeshur’ Gjykata e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë reduktoi dënimin për Nejmar nga 3 në 2 ndeshje pezullim në Ligën e Kampioneve. Sulmuesi u dënua nga UEFA pasi protestoi dhe kritikoi ashpër  arbitrin e sfidës paris Sën Zhermen-Mancester Junajtid, për një penallti të akorduar për anglezët. Klubi francez

Vazhdoni leximin →