Boston mund edhe Bruklin, 13 fitore radhazi

Boston Seltiks vazhdon marshimin e saj duke regjistruar fitoren e 13 radhazi. skuadra që ndjeu këtë radhë diktatin e Bostonit ishte Bruklin Nets që në ‘Barclays Center’ i mposht 102-109 nga skuadra lider e Konferencës së Lindjes. Kajri Irving u kthye në parket dhe luajti me një maskë në fytyrë, por kjo nuk e pengoi

Vazhdoni leximin →

Nuk frenohet më Golden Stejt, mund edhe Majemi Hit

Tashmë Golden Stejt nuk frenohet më. Në ‘Oracle Arena’, skuadra kampione e NBA mundi majemi hit 97-80 duke regjistruar fitoren e 7 në 8 ndeshjet e fundit. Ajo që të bie në sy për skuadrën e Uorriors në këtë fitore është se kjo skuadër përherë të parë pas 18 muajsh arrin të fitojë një ndeshje

Vazhdoni leximin →

NBA, perfeksion i Los Anxheles Klipers, asnjë humbje deri tani

Ky fillim sezoni i NBA po rezulton perfekt për Los Anxheles Klipers. Skuadra kaliforniane nuk njeh humbje  dhe fitoren e radhës e shënoi ndaj Portland Treilblejzërs me rezultatin 104-103. Skuadra e Portland i rezistoi mjaft mirë Klipersave, madje për pjesën më të madhe të kohës ishte edhe në udhëheqje të rezultatit. 48 pikë shënuan së

Vazhdoni leximin →

NBA, Boston zhgënjen sërish, humbet dhe me Miluokin

Boston nuk po mundet të kaperdijë dëmtimin e rëndë të pësuar nga Gordon Hejuard. Skuadra nga Masaçusets pësoi një tjetër disfatë në kampionatin e NBA dhe këtë radhë ndëshkuesja e saj ishte Miluoki Baks me rezultatin 108-100. Këtë radhë ai që i preu hovin Bostinit ishte Janis Antetokunpo qënë këtë ndeshje veshi mantelin e lojtarit

Vazhdoni leximin →

Mia Khalifa e bën sërish; tani ngacmon Isaiah Tomas

Mia Khalifa, aktorja e filmave erotikë, tashmë komentatore sportive provokon sërish sportistët. Këtë radhë në shënjestrën e saj u vu Isaiah Tomas  gjatë ndeshjeve gjysmëfinale të Konferencës së Lindjes në NBA mes Bostonit dhe Ëashingtonit. ‘Do të të lë të më prekësh gjoksin nëse kualifikohesh-shkrante Mia Khalifa në profilin e saj në Tëitter duke ironizuar

Vazhdoni leximin →