Gjoba dhe dështime sportive, a do të ketë fat ky Milan?!

Kinezë apo amerikanë qofshin aksionerët, duket se për Milanin kohët e lavdishme janë tepër larg. “Për mua nuk vjen pranvera”, thotë një këngë e trishtueshme kozake, dhe kjo këngë i shkon më së miri skuadrës së madhe italiane, që tregoi ngërçin e saj edhe me barazimin e fundit në Serinë A. Ishte ndeshja në fushën

Vazhdoni leximin →

Bolonja shkarkon Donadonin, para porte i gatshëm.. Pipo Inzagi

Bolonja, mbas tre vitesh, shkarkoi trajnerin 54-vjeçar, Roberto Donadoni, për shkak të rezultateve të dobta, sidomos, në pjesën përmbyllëse të Serisë A. Donadoni e mori përsipër Bolonjën në sezonin 2015/16 dhe në sezonin e parë me këtë ekip ai zuri vendin e 14-t, ndërkohë që në dy sezonet e fundit ekipi bolonjez ka zënë vendin

Vazhdoni leximin →

E gjeti më në fund klubin Palacio, Bolonja pret golat

Rodrigo Palacio ka nënshkruar kontratë me skuadrën e Bolonjes dhe për këtë duket i lumtur. Skuadra italiane, Bolonja  ka njoftuar se ka nënshkruar me ish sulmuesin e Interit, Rodrigo Palacio. Argjentinasi ishte pa skuadër, që kur kishte  përfunduar kontrata e tij më Interin më 30 qershor të këtij viti. “Rodrigo Palacio është lojtar i ri

Vazhdoni leximin →

Blerim Xhemaili markon kundërshtarin, por edhe gruan e bukur..

Blerim Xhemaili nuk u lejon gruan që ta ekspozoj gjoksin, madje ajo po shkon tepër larg. Edhe pse bashkëshortja e Blerim Xhemailit, Erojna, bën poza seksi për mediat ndërkombëtare, futbollisti nuk e lejon një gjë të tillë në jetën private. Blerimi në një fotografi të publikuar në llogarinë personale në Instagram shihet teksa i vendos

Vazhdoni leximin →