Lukaku është “Maradona” i Interit, Mihajloviç s’pati “ring” për ta ndalur!

Kundërshtari në stol, Sinisha Mihajloviç, kishte deklaruar se “Lukakun mund ta ndalosh vetëm në ring”. Ish-trajneri i Spanjës dhe i Realit të Madridit, Visente Del Boske, theksoi se “Lukaku është sulmuesi më i vështirë për t’u mbuluar nga një mbrojtës”. Fjalën e fundit e tha trajneri i tij, Antonio Konte, pas fitores 3-1 të Interit

Vazhdoni leximin →

Bolonja nderon Mihajlovic; I jep cmimin ‘Qytetar Nderi’

314 ditë pas rikthimit në qytet, Sinisha Mihajlovic bëhet ‘Qytetar Nderi’ I Bolonjës. Ai që e vendosi këtë ishte Këshilli Bashkiak I Bolonjës që pranoi idenë e Xhan Marko De Biaze, kreun e  grupit ‘Insieme per Bologna’ dhe që në atë kohë u mbështet edhe nga vetë kryetari I Bashkisë, Virxhinio Merola dhe Bordi Drejtues.

Vazhdoni leximin →