Bartomeu mbyll debatin: Valverde është trajneri që duam

Pas eliminimit të Barcelonës në Ligën e Kampioneve nga Liverpuli, në Spanjë filluan debatet në lidhje me të ardhmen e trajnerit Ernesto Valverde. Ai që mendoi t’u japë fund të gjitha këtyre debateve është presidenti i Barcelonës, Josep maria Bartomeu gjatë prezantimit të librit ‘Kubala’ teksa konfirmoi mbështetjen ndaj teknikut aktual të kampionëve të Spanjës.

Vazhdoni leximin →

Bartomeu qetëson tifozët e Barcelonës; ‘burgos’ Mesin dhe Rakitic te blaugranat

‘Përpara se të përfundoj mandatin tim si president në 2021, do të nënshkruaj rinovimin me Mesin-këto ishin fjalët e Josep Maria Bartomeu që rezultuan të jenë muzikë për veshët e tifozëve të Barcelonës. Këtë deklaratë kreu i klubit blaugrana e bëri gjatë një interviste për televizionin spanjoll TVE. ‘Messi do të qëndrojë këtu-tha Bartomeu në

Vazhdoni leximin →