Presidenti i Napolit sulmon Napolin nga … Bari!

Nuk është se sulmoi klubin apo tifozët, pasi nuk ka luajtur mendsh ende. Aurelio De Laurentiis e pati shënjestrën tek kryetari i Bashkisë së Napolit, De Maxhistris, ndërsa prezantohej si pronar i ri i klubit të Barit. Presidenti napolitan sulmoi kryebashkiakun napolitan për shkak të stadiumit “San Paolo”. “Ky stadium (San Nikola), – u tha

Vazhdoni leximin →

De Laurentis shpëto Barin , ky është titulli më i madh !

Tani, Aurelio De Laurentis është pronar i dy klubeve italianë, Napolit dhe Barit. Këtë të dytin, ai do të përpiqet që ta shpëtojë nga falimentimi. Klubi barez nuk mund ta përballonte financiarisht konkurrimin e vet në Serinë B dhe të gjithë futbollistët janë të lirë që të largohen nga Bari. Sipas legjislacionit italian në fuqi,

Vazhdoni leximin →

UEFA nuk do ta dënojë Ramosin, nuk e shkeli barin e fushës

Kapiteni i Realit të Madridit, Serhio Ramos, nuk do të dënohet, sepse zbriti nga tribuna dhe mbështeti bashkëlojtarët e tij në afërsi të tunelit të “Santiago Bernabeut” gjatë kohës së ndeshjes mes klubit “mbretëror” dhe Juventusit. UEFA vendosi që të mos ta hetojë mbrojtësin qëndror të Realit, asi Serhio nuk shkeli në barin e fushës,

Vazhdoni leximin →