Kjo FSHF-ja.. na ndezi “dritat e qelisë”, dhe na fiku ato të Europës!

Sa herë që flet Prodani në ekran, “çunat” e FSHF-së, sipas zakonit të ishi-it që “spiunon” sistemin,  ndezin ndonjë qiri në kujtim të ditëve.. kur të gjithë uleshin në gjunjë para të madhit. Ish-sekretari, mu  në këto momente sikleti kur pjella e Asamblesë s’paska “prindër”,  vë dorën mbi plagën e mavijosur të dosjeve. Që Federata

Vazhdoni leximin →

Kapitenëve të Kombëtares ua presin gjuhën, Rudi Vata lëshon zjarr !

E quajnë me shpoti “Mister 1 votë” qyshkur  guxoi të rivalizonte kundër presidentit Duka, disa vite më parë. Atëherë , ish-kapiteni i Kombëtares, Rudi Vata  u tradhëtua ekstremisht nga “burrat e futbollit”, në një Asamble historike nga imoralteti,  ku dallaveri u konvertua si ..verdikt i kulluar. Por, ndryshe nga humbësit e tjerë, Vata, ish-kapiteni, ndryshe

Vazhdoni leximin →