MotoGP, Dorna pesimiste: Anulimi I sezonit nuk përjashtohet

Dorna Sports konfirmon se sezoni I Botërorit të MotoGP është në rrezik real dhe këtë e bën në një komunikatë për shtyp. ‘Kompeticionet janë prioriteti ynë kryesor për 2020-lexohet në këtë komunikatë të Dornas-por nëse pandemia coronavorus do të vazhdojë të rrezikojë jetët tona dhe sportin që është në pritje më shumë nga sa mund

Vazhdoni leximin →

Coronavirus ka gjunjëzuar të gjithë; Barcelona ndërpret aktivitetet e skuadrës së parë

Këtë të premte Barcelona mësoi se ndeshja mes saj dhe Napolit në Ligën e Kampioneve është shtyrë  për shkak të coronavirusit, kështu që edhe vetë klubi vendosi që të marrë masat e tij. Presidenti Bartomeu shkoi në qendrën sportive për të informuar personalisht skuadrën për situatën, përpara se futbollistet të nisin seancën stërvitore të stërvitjes

Vazhdoni leximin →

Coronavirus në Itali, anulohen evenimente sportive

Coronavirus që ka mbërritur në Itali ka ndezur sinjalet e alarmit edhe në botën sportive duke detyruar autoritetet italiane të anulojnë një sërë evenimentesh sidomos ato që janë në zonën e Lombardisë që është edhe më e prekura. Në total në botën e futbollit janë anuluar 88 ndeshje futbollit në kampionatet diletante, ndërkohë që në

Vazhdoni leximin →