Pas Juventusit, Alegri nis bashkëjetesën me Ambrën

‘Të betohem për dashuri të përjetshme’ është fraza e një prej këngëve të interpretuara nga Ambra Anxholini kur ishte vetëm 17 vjec, por që duket se është ende aktuale për jetën dhe dashurinë e saj për Masimiliano Alegrin. Në fakt aktorja italiane dhe ish trajneri i Juventusit  kanë vendosur të bashkëjetojnë, një lajm ky që

Vazhdoni leximin →

“Anti-Alegristi” Nedved: Largimi i Alegrit, fundi i një cikli!

Nënpresidenti i Juventusit, Pavel Nedved, nuk mori pjesë në konferencën speciale të shtypit, në të cilën presidenti Andrea Anjeli dhe Masimo Alegri njoftuan përfundimin e bashkëpunimit mes klubit juventin dhe trajnerit më me shumë trofe, duke i nxitur edhe më shumë spekulimet se mbas shkarkimit të Alegrit qëndronte edhe ai (Nedved). Por, legjenda çeke e

Vazhdoni leximin →

Marçelo Lipi: Ka epoka fantastike që fillojnë, por edhe mbarojnë!

Juventusinjoftoi zyrtarisht se ai do t’i japë fund bashkëpunimit me trajnerin e deritanishëm, Masimo Alegri, në fund të këtij sezoni. Ky vendim, në fakt, e befasoi opinionin publik sportiv, duke pasur parasysh rezultatet mjaft pozitive që kishte arritur Juventusi nën drejtimin e Alegrit: 11 trofe të fituar gjatë pesë sezoneve dhe kualifikim dy herë në

Vazhdoni leximin →