E bujshme nga media turke: Fenerbahçe ka marrë Sarrin

‘Arrihet akordi mes Maurizio Sarrit dhe presidentit Ali Koc; italiani do të jetë trajneri i ri i Fenerbahcesë’. Bomba mediatike lëshohet nga Turqia, pikërisht nga e përditshmja ‘Ajansspor’ që tregon për takimin mes drejtuesve të Fenerbahçes dhe trajnerit toskan që është ende në kontratë me Juventusin Fenerbahce që në Super Ligën Turke është në vendin

Vazhdoni leximin →

Kontrata e re? Ramosi e di se Reali ia ka ende nevojën!

Ndoshta në fushën e lojës mund të gjejnë dikë tjetër për ta zëvendësuar, por gjithsesi si udhëheqës të ekipit do të jetë thuajse e pamundur të ketë një “sozi”. Sergio Ramos është vërtet gjithnjë më pranë largimit nga Realit, me kontratën që i përfundon në qershor të këtij viti, por gjithsesi mediat spanjolle gjykojnë se

Vazhdoni leximin →

Në Spanjë; vetëm lojtarët që blihen nga 1 janari në merkato do të jenë ekstrakomunitarë

Pas akordit mes Mbretërisë së Bashkuar dhe BE për Brexit, Liga, Federata Spanjolle e Futbollit dhe Shoqata e Futbollistëve në Spanjë, arritën një akord për sistemimin e situatës së futbollistëve britanikë që luajnë në vendin iberik. Në bazë të këtij akordi, lexohet te AS, futbollistët që janë federuara tashmë për sezonin 2020/21 nuk do të

Vazhdoni leximin →