Fitore 3-1 ndaj Kazakistanit, Shqipëria i afrohet kualifikimit me … sulmin!

Në Bjellorusi, në Kazakistan dhe në Lituani kryefjala jonë ishte mbrojtja në këtë edicion të Ligës së Kombeve. Me dyshen Gjimshiti-Kumbulla, plus të tjerë si Ismajli apo Veseli, pastaj me mesfushorët e fortë Abrashi, Bare, Laçi, herë Gjasula e ndonjë tjetër, kombëtarja shqiptare kishte arritur ta ruante portën të paprekut. Këtë herë, pikërisht kur na

Vazhdoni leximin →

Është vetëm fillimi, por duket se Liverpuli do jetë sërish kampion i Anglisë!

Po flasim për kampionatin më të fortë të botës, ku Mançester Siti, Mançester Junajtid, Çelsi, Totenhemi, Arsenali, madje edhe Uolvesi apo Evertoni mund të kërcënojnë skuadrën e Jurgen Klopit, por gjithsesi as këta nuk duken se janë në gjendje të ndalojnë “bandën” e trajnerit gjerman. Fitorja 3-1 ndaj Arsenalit në “Anfild”, përkundër gabimeve në qendër

Vazhdoni leximin →