Benzema-Asensio-Benzema, Reali “këput zinxhirët” ndaj Valencias!

Një skuadër e madhe duket kur, pasi ka qenë në vështirësi përballë një kundërshtari arrin të fitojë thellë. Edhe suksesi 3-0 i Realit të Madridit në “Miniestadi Alfredo Di Stefano” ndaj Valencias ishte i tillë, pasi “merengesit” rrezikuan të nokautoheshin në pjesën e parë, por arritën ta hidhnin në tapet kundërshtarin. Rodrigo Moreno goditi shtyllën

Vazhdoni leximin →

Nadal, një hap e ndan nga Grand Slemi i 19-të në karrierë!

Mbërriti finalen në US Open, dhe është fare pranë titullit në Nju Jork. Rafael Nadal i respektoi parashikimet duke kaluar relativisht lehtë italianin Mateo Beretini, 3-0 me sete, në gjysmëfinalen e luajtur në Flashing Midous, dhe tani është vetëm një hap larg arritjes së titullit të 19-të Grand Slem në karrierë. Që do të thotë

Vazhdoni leximin →

Skoci, mendove se Kazakistani ishte si kombëtarja shqiptare!

U duk sikur po luante Franca, Spanja apo Gjermania e dikurshme, kur Skocia fitoi 4-0 në Shkodër ndaj Shqipërisë. Kombëtarja e “fustanellave” kaloi një vjeshtë të lumtur, pasi la pas edhe Izraelin për t’u kualifikuar për në gjysmëfinalet e Ligës së Kombeve, veçse mjaftoi fillimi i eleminatoreve të Europianit për t’u kthyer në realitet. Një

Vazhdoni leximin →