Laçi thuajse “pret biletën” për Ligën e Europës, dhe shtyn Bylisin drejt Kategorisë së Parë!

Ishte një sukses i pastër dhe i merituar. Pritet të ishte shumë më e vështirë, por Laçi i trajnerit Armando Cungu diti të tregohej skuadër e pjekur në një moment vendimtar. Eleminuar nga Bylisi në Kupën e Shqipërisë, kurbinasit triumfuan 3-0 në stadiumin “Adush Muça” të Ballshit, duke hedhur një hap thuajse vendimtar drejt kualifikimit

Vazhdoni leximin →