Partizani gëzon të gjithë me barazimin ndaj Karabakut në Champions

U duk sikur ndeshja ishte fituar, kur gjyqtari sinjalizoi përfundimin. Tifozët e Partizanit, tribuna VIP, stoli e futbollistët si dhe gazetarët u hodhën përpjetë të lumtur që sfida në “Selman Stërmasi” ndaj Karabakut në Champions u mbyll në barazim 0-0. Ky rezultat krejt i thatë, gjithsesi pati shije të fortë pozitive, pasi kampionia e Shqipërisë

Vazhdoni leximin →

S’ka gola, por ka polemika në supersfidën Milan-Napoli

Dikur për kombëtaren shqiptare u bë “bozë” shprehja “humbje dinjitoze”. Edhe për Napolin duket se po teprohet shumë me fjalët “ndeshje shumë e mirë”, ndërsa barazimi në fushën e Milanit ia pakësoi mundësitë për t’iu afruar Juventusit kryesues. Nuk pati gola në “San Siro”, në një duel të fortë dhe të bukur të Serisë A,

Vazhdoni leximin →