Rosberg ben surprizen; rikthehet ne pista

Niko Rosberg eshte protagonisti i nje lajmi surprize. Piloti gjerman kampion bote i Formula 1 ne 2016 do te jete ne E Prix te Berlinit ne 19 maj ne Boterororin e Formula E ku do te testoje makinen Gen2.

‘Jam entuziast per rikthimin tim ne pista me nje makine Gen2-tha Rosberg-te shohim nese di ende si behet’.

Por fillimisht Rosberg do te beje nje lloj prove prej 10 minutash ne Berlin perpra se te nise perfundimisht testin. ‘Eshte nje enderr per mua te zbres ne piste ne Gjermani per te bere testimin perballe tifozeve te vendit tim-vijoi Rosberg-eshte nder te testoj nje makine Gen2 te Formula E. Me interesojne makinat elektrike. Mendoj se ka shume potencial per te pasur impakt ne shoqerine dhe planetin tone. Per kete arsye besoj te Formula E duke u bere aksioner i ketij kampionati’.

Sfidanti.al