NBA, Antetokounmpo nuk mjafton, New Orleans fiton thelle

Regjistrohen rezultate interesante ne diten e parafundit te miqesoreve ne NBA perpara rifillimit te kampionatit te vertete i parashikuar te ndodhe ne mbremjen e se enjtes ne 30 korrik. Mikwaukee Bucks u shpartalluan nga New Orleans Pelicans qe e mundi ne menyre surprize 124-103. Skuadra e Pelicans ne kete ndeshje realizoi 17 gjuajtje te sakta per 3 pike, nderkohe qe Milwaukeet nuk i mjaftuan 30 piket e Antetokounmpos per te evituar kete humbje te thelle.

Ne sfidat e tjera te mbremjes te se henes u regjistrua nje tjeter rezultat surprize, fitorja e Sacramento Kings ndaj LA Clippers 106-102, ndersa Lakers nuk gaboi dhe fitoi me Washington Wizards 123-116. Shume pike u shenuan edhe  ne sfiden mes Brooklyn dhe Utah e fituar nga kjo e fundit 112-107.

Sfidanti.al